
доц. д-р Виолета Димитрова – ръководител на екипа Лесотехнически университет
Учен с 22 години стаж в областта на опазване на околната среда. Доктор по екология и опазване на екосистемите. Води лекции и упражнения по дисциплините: Ботаника, Медицинска ботаника, Фитоценология и др. в ЛТУ. През 2011 г. хоноруван преподавател в Софийски университет “Св. Климент Охридски” по дисциплината Функционална биоценология. Ръководител на два проекта и участник в пет, свързани с изследване на биомаса и продукция. Автор на 39 публикации в областта на структурата и функционирането на екосистемите.
Задача в проекта: управление на проекта, установяване на запасите на мъртва растителна биомаса

проф. д-р Соня Бенчева– Лесотехнически университет
Преподавател и учен с 38 г. стаж. От 2004 г. до 2019 г. доцент, а от 2019 г. до настоящия момент – професор в ЛТУ. Преподава по дисциплината „Защита на горите“ (горска фитопатология). От 1984 до 2004 г. научен сътрудник в Опитна станция за бързорастящи горско-дървесни видове, гр. Свищов. Има участие в 21 научно-изследователски и приложни проекта, на 3 от които като ръководител. Автор на 20 бр. монографии, учебници и студиа и 70 публикции в областта на горската фитопатология.
Задача в проекта: установяване на структурната и функционалната роля на мъртвата горска биомаса като местообитание на различни видове гъби

доц. д-р Данаил Дойчев– Лесотехнически университет
Преподавател с 21 годишен стаж в катедра „Патология на растенията и химия“. Ръководител на 2 научно-изследователски проекта, участия в работния колектив на 8 национални и 3 международни научни проекта за периода 2001-2021 г. Автор на 2 бр. учебни помагала и 74 бр. научни публикации, включващи фаунистични проучвания и идентифициране на сапроксилни твърдокрили насекоми.
Задача в проекта: установяване на структурната и функционалната роля на мъртвата горска биомаса като местообитание на различни видове животни.

доц. д-р Соня Дамянова – Лесотехнически университет
Преподавател с 21 годишен стаж по дисциплините: Обща и аналитична химия, Аналитична химия и Замърсяване на водите и въздействие върху екосистемите. Автор на 1 монография и ръководство, 36 научни статии в български и чуждестранни реферирани списания. Научни интереси в областта на екологията – определяне на критични натоварвания на замърсители, атмосферни отлагания, тежки метали, оценка на риска за екосистемите, характеризиране качеството на повърхностни води. Защитила дисертация на 7.05.2012 г. Хабилитирана 07.2017 г.
Задача в проекта: установяване на структурната и функционалната роля на мъртвата горска биомаса като депо на основни хранителни макро- и микроелементи.

Ас. д-р Димитър Насков Димитров – Институт за гората, БАН – постдокторант
Лесовъд с 15 г. професионален стаж в системата на горите (Държавно горско лесничейство Стара Загора, ДГС София, Районно управление на горите София). Понастоящем научен сътрудник в Института за гората. Разработил дисертация на тема: „Повреди, нанасяни на буковия подраст при извеждане на възобновителни сечи на територията на Стара планина“. Област на научни изследвания – структура на букови съобщества – възобновяване в букови гори, проблеми при извеждане на сечи, последствия от дърводобивния процес.
Задача в проекта: установяване на запасите на мъртва растителна биомаса
Веселин Соколов – студент от Лесотехническия университет, специалност Растителна защита
Задача в проекта: установяване на запасите на мъртва растителна биомаса
Димитър Малчев – студент от Лесотехническия университет, специалност Горско стопанство
Задача в проекта: установяване на структурната и функционалната роля на мъртвата горска биомаса като местообитание на различни видове животни.